Ön a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Műszaki Intézet jogelődjének, a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Karának az archív honlapját böngészi. Az oldalon fellelhető információk már nem frissülnek, időközben aktualitásukat veszthették.

Az aktuális információkhoz kérjük, látogasson el a Műszaki Intézet új oldalára: muszaki.uni-mate.hu

TÁMOP tananyag fejlesztési projekt a Szent István Egyetemen

Jelentős mértékű tananyag fejlesztési projekt indult a Szent István Egyetemen az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával.

A TÁMOP 4.1.2/A/2-10/1 programban a „Képzés és tartalomfejlesztés hiányszakmák korszerű oktatásához a Szent István Egyetem különböző képzési szintjein” címet viselő 250.150.000 Ft összköltségen megvalósuló, 95%-os támogatású projekt a Gépészmérnöki Kar koordinációjában a Gazdaság-, és Társadalomtudományi Kar, a Mezőgazdaság-, és Környezettudományi Kar, a Víz- és Környezetgazdálkodási Kar, az Ybl Miklós Építéstudományi Kar, és az Alkalmazott Bölcsészeti Kar együttműködésén alapszik az Spa Hungary Holding Zrt. szakmai közreműködésével.

A projekt célja új szakmaterületek bevezetése, tananyagaik tartalomfejlesztése, a tananyagfejlesztők módszertani képzése, a tananyagok on-line elérésének biztosítása (kurzusmegosztás) és a kapcsolódó munkaerő piaci felmérés. A képzések a bolognai képzés különböző szintjét képviselik, hozzájárulnak a hiányszakmák számának mérsékléséhez. A projekt több tartalmi elemet egyesít.
 
Az európai gyakorlathoz illeszkedő munkaerő-piaci kompetenciaigény-felmérés elvégzése a hazai munkáltatók körében a diplomát igénylő munkakörök esetén c. projektelembenelvégzésre kerül a munkavállalókkal, munkáltatókkal szembeni kompetencia elvárások felmérése annak érdekében, hogy az iskolarendszerű és azon kívüli képzések és a munkaerő-piaci elvárások egymáshoz közelítése adatokon alapuljon, az oktatásban hasznosíthatóvá váljon.
 
A felsőoktatási oktatók és az oktatást segítő, szervező munkatársak kapcsolódó módszertani képzése c projektelem a fejlesztendő, tananyagok elkészítéséhez, oktatásához a szerzők munkáját segítő módszertani útmutató elkészítését célozza.
 
A tananyag tartalomfejlesztés projektelem összesen 64 tantárgy korszerű, elektronikus tananyagának kialakítását teszi lehetővé. A Gépészmérnöki Karon településüzemeltető rendszermérnök, valamint fürdővezető szakmérnök képzés megvalósítását támogatják új tananyagaink. A Gazdaság-, és Társadalomtudományi Karon az emberi erőforrás tanácsadó képzés, míg a Víz- és Környezetgazdálkodási Karon felsőfokú szakképzés keretében Szennyvíztechnológus oktatási program tananyagfejlesztését valósítjuk meg.
 
Az elektronikus tananyagcsomagok előállítása, on-line elérhetőség biztosítása projektelem összetett feladatrendszerű, hiszen az E-tananyagcsomagok megfelelő elkészítését és a tankonyvtar.hu felületen, valamint a Moodle keretrendszerben való elérhetőségét biztosítja. A projekt 2012 első negyedévében zárul.
© 2004-2017.